אומנות ריפוי עתיקה בעולם המודרני רפואת חמש היסודות

שלום רב! שמי אנטון ארידן

אני מזמין אותכם להכיר את עצמכם ברמה עמוקה ביותר. יתכן ואתם חשים כאב בגוף, סובלים ממחלה כלשהי או מתמודדים עם לחץ או חרדה. יתכן שגיליתם שהחולי שלכם בא לספר לכם משהו על עצמכם, אך אינכם בטוחים מה בדיק. יתכן גם, ששמתם לב, שבמקביל לכאב הגופני ישנה גם תקיעות מסויימת בהתקדמות של תוכניות שקבעתם לעצמכם, או אינכם מסגלים לראות פתרונות למצבים שונים שקוראים לכם. אולי פשוט אתם סוחבים איתכם תחושת אי סיפוק כללית ולא יודעים ממה היא נובעת. אני רוצה שתדעו שאני כאן, כדי להחזיר אותכם למסלולכם ולעזור להגיע לאיזון בכל הרובדים, לתחושת ביטחון ושמחה.


רפואת חמשת היסודות התפתחה בסין לפני אלפי שנים. הספר הראשון המוקדש לרפואה - "ספר רפואה פנימית של הקיסר הצהוב " - מתאר את שיטת הריפוי הזאת בפרק שמונה, הנקרא "מושרש ברוח". בפרק זה הרופא הדגול מסביר לקיסר הצהוב איך הרגשות שלנו גורמות למחלות בגוף. מצער לציין כי שיטת הריפוי הרוחנית הזאת לא נשמרה בארץ המולדת שלה סין. הרבה מהחוכמה העתיקה נשמד בסין במהלך מלחמות ומהפכות שקרו שם במאה שעברה. למזלינו, חלק מהמורים של השיטה הזאת הצליחו להמלת ושמרו עליה בקפדנות.


בשנת השישים של המאה שעברה פרופסור ג'. ר. וורסלי הביא את שיטת הדיקור הזאת מהמזרח לאנגליה ולימד מטפלים ומורים ראשונים, אשר פיזרו את השיטה בכל העולם. נורה פרנגלן, המורה שלי, ממשיכה ללמד כל מי שמעוניין בדרך בה וורסלי לימד לפנייה. החיים שלי הביאו אותי עד ללונדון ללמוד את רפואה העתיקה הזאת, וגם להתווד למהפך שהמטופלים שלה עברו. אני נדהמתי מהפשטות ויעילות של שיטת הדיקור הזאת, לעומק ההשפאה שלה ויעילות הריפוי שנעשה דרכה. אני מזמין אותכם לנסות ולבדוק בעצמכם!